Estate Visits Timetable

The list below presents each block in alphabetical order and shows the time for your estate visit

Block Name Housing Officer Day of visit
Archer Street Chambers       Onyeka Ekpechue 3rd Tuesday AM
Berwick Street 9 & 25 Onyeka Ekpechue 3rd Tuesday PM
Bloomburg Court                Onyeka Ekpechue 2nd Friday AM
Camden Park Road 2½ TBC 3rd Thursday
Chancel Court                  Onyeka Ekpechue 2nd Thursday PM
Charles Leach Court Flats 1-21 Onyeka Ekpechue 2nd Thursday AM
Clarion House                  Onyeka Ekpechue 2nd Thursday PM
Crawford Street 21A & 22 Michelle Thorney 3rd Tuesday PM
Denmark Street 10 TBC 3rd Wednesday PM
Driscoll House                 TBC 2nd Friday PM
Drury Lane  189               TBC 2nd Friday AM
Dufours Place 7 Onyeka Ekpechue 3rd Tuesday PM
Durweston Street 2             Michelle Thorney 2nd Friday AM
Endell Street 71 TBC 3rd Wednesday PM
Farringdon Road 39             TBC 3rd Thursday
Floral Street 8                TBC 3rd Tuesday PM
Gilbert Place 14               TBC 3rd Wednesday AM
Great Pulteney Street 35 - 40 Onyeka Ekpechue 2nd Friday PM
Great Windmill St 25 Onyeka Ekpechue 2nd Friday PM
Greek Street 54 & 59 Onyeka Ekpechue 2nd Thursday PM
Green Dragon House             TBC 3rd Thursday
Hanson Street 29              TBC 3rd Tuesday PM
Hanway Place 15 TBC 2nd Thursday PM
Hayden House                   TBC 2nd Friday AM
Hormead Road  58, 60, 62, 64 & 66 Michelle Thorney 2nd Thursday
Ingestre Place 7               Michelle Thorney 3rd Tuesday AM
Ilona Rose Onyeka Ekpechue TBC
John Broadwood House blocks 1 - 4 Onyeka Ekpechue 2nd Friday PM
Kilburn Lane 316              Michelle Thorney 2nd Thursday
Lodge Road 46, 48, 50 & 52 Michelle Thorney 3rd Wednesday AM
Maiden Lane 29A & 33A Onyeka Ekpechue 2nd Friday PM
Marshall Street 19             Onyeka Ekpechue 3rd Tuesday PM
Montague  Street 21, 22, 25, 26, 28 & 29      TBC 3rd Thursday
Newton Street 1-3 TBC 3rd Thursday
Pargiter Court                 Michelle Thorney 3rd Tuesday AM
Pendrell House                 TBC 3rd Wednesday AM
Peter Street 30                TBC 3rd Tuesday PM
Plympton Place 12 & 13 Michelle Thorney 2nd Friday AM
Powder Mill House              Onyeka Ekpechue 2nd Friday PM
Queens Park - Alperton Street 33 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Droop Street 100, 104 & 106 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Enbrook Street 2 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Fifth Avenue 130 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Ilbert Street 20 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Kilburn Lane 50 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Kilravock Street 11 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Marne Street 11 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Marylands Road 49 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Oliphant Street 42,102, 157 & 165 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Second Avenue 7 Michelle Thorney 2nd Thursday
Queens Park - Third Avenue 101 Michelle Thorney 2nd Thursday
Red Lion St 51 TBC 3rd  Wednesday
Rose Street 24-25 TBC 3rd Wednesday
Royalty Mansions Michelle Thorney 2nd Friday
Rossetti Court TBC 3rd Wednesday AM
Rupert Court Onyeka Ekpechue 3rd Tuesday
Russel Street 10  TBC 3rd Thursday
Russells Wharf 39-44 & 60-68 Michelle Thorney 2nd Thursday
Saffron Street 1 TBC 3rd Thursday
Sandringham Flats Staircase 1 - 7 Michelle Thorney 2nd Friday PM
Saltram Crescent Michelle Thorney 2nd Thursday
St Giles Passage TBC 3rd Wednesday AM
St. James Residences Staircase 1 - 5 Onyeka Ekpechue 3rd Tuesday AM
Stacey Street 7-10             TBC 3rd Wednesday AM
Stukeley Street 14 & 19            TBC 3rd Thursday
The Alcazar                    TBC 3rd Wednesday AM
Wardour House 1-16 Blocks 1 & 2 Onyeka Ekpechue 3rd Tuesday PM
Warren Street 60 & 61                TBC 3rd Wednesday PM
Wellington Street 43           TBC 3rd Tuesday PM
West Street 11 Onyeka Ekpechue 2nd Thursday AM
William Road 19 TBC 3rd Wednesday PM
Willow Court                   Onyeka Ekpechue 2nd Thursday AM
York Way 107A  TBC 3rd Thursday